Knjizica SIMC 2017

Zgrada-Slobomir-P-Univerziteta-Slobomir

Knjizica SIMC 2017

Autor: Slobomir P Univerzitet

May 10, 2017

Slobomir P Univerzitet je prva i najuglednija privatna, obrazovna i naučna  institucija u Bosni i Hercegovini, koja je tokom godina svog rada postala prepoznatljiv  brend  u oblasti obrazovanja i nauke na ovim prostorima. Osnovali su ga 2003. godine  bračni par Mira i Slobodan Pavlović, poslovni ljudi koji već četrdeset godina žive i  rade u Čikagu u SAD-u. Njihova želja je bila da stvore mogućnost za mlade ljude da, bez obzira na fizičku udaljenost od uglednih svjetskih obrazovnih centara, steknu  znanja i sposobnosti neophodne za uključivanje u savremene tokove  poslovanja. Slobomir P Univerzitet je do sada ispunio mnoge značajne ciljeve, kao što su akreditacija Univerziteta, licenciranje nastavnih planova  i  programa,  uspostavljanje  partnerstva sa uglednim univerzitetima i poslovnim školama iz inostranstva, stvaranje mreže kompanija sa kojima sarađuje i povećanje broja obrazovnih programa, dizajniranih tako da ispune zahtjeve savremenog poslovanja. Nakon deset  godina od  osnivanja,  veliku  porodicu Slobomir P Univerziteta čini šest fakulteta – Fakultet za ekonomiju i menadžment, Fakultet za informacione tehnologije, Pravni fakultet, Filološki fakultet, Akademija umjetnosti i Poreska  akademija, koji  ravnopravno rade u kampusima u Slobomiru i Doboju.

AKADEMIJA UMJETNOSTI

 

SLOBOMIR P UNIVERZITETA

 

 

 

Na  temelju  prvobitno  oformljenog  Fakulteta  za  dizajn  i  grafiku,  u  akademskoj  2005/06.  godini,  izrasla  je  Akademija  umjetnosti  sa  tri  odsjeka  -  Odsjek  za  muziku,  Odsjek za  dizajn i  grafiku  i  Odsjek za  dramsku i  filmsku  umjetnost.

Od  akademske  2009/10.  godine  sa  radom  na  Akademiji  umjetnosti  počinje  i  Odsjek  za  audio-vizuelnu  umjetnost.

Studenti Odsjeka za muziku, na osnovnim i master studijima, slušaju nastavu na šest  smjerova — Solo pjevanje, Gitara, Harmonika, Klavir, Violončelo, Violina, kao i Muzička teorija i pedagogija.

Nastavni  kadar muzičkog odsjeka čine eminentni  profesori, koji su dugogodišnjim  pedagoškim radom, ali i aktivnim izvođaštvom, stvaranjem muzike i naučnim radom, doprinjeli da za svega nekoliko godina postojanja Akademija umjetnosti Slobomir P Univerziteta stoji ravnopravno uz muzičke akademije i fakultete u regionu. Profesori koji su podigli temelje Odsjeka za muziku su: prof. dr Desanka  Trakilović, prof. dr Dubravka Jovičić, prof. Svetislav Božić, prof. mr Vojin Vasović, prof. Radmila  Smiljanić,  prof. mr Stanko Šepić, prof. dr Ivana Drobni, prof. mr Aleksandra  Radosavljević i prof. mr Verica Pejić. Funkciju dekana Akademije umjetnosti od  2009. godine obavlja prof. mr Aleksandra Radosavljević.

Nastavni  kadar u akademskoj 2016/17. godini  na  Odsjeku za muziku čine: prof. mr Vojin Vasović, prof. mr Jokuthon  Mihajlović, prof. dr Ivana Drobni, prof. dr Vesna Mikić, prof. mr Aleksandra Radosavljević, prof. dr Neven Šobajic, mr Predrag Kostović, mr Miloš Janjić, mr Ognjen Grčak, mr Dario Zombra,  dr Jelena  Trakilović-Milićević, dr Dalibor Đukic. Ono čime se najviše ponosimo  na  Slobomir P Univerzitetu jesu rezultati koje postižu studenti na različitim takmičenjima u zemlji i  inostranstvu, kao i uspjeh koji postižu pri zapošljavanju. Studenti su ti koji predstavljaju duh našeg Univerziteta, a učestvuju i u brojnim takmičenjima, humanitarnim  akcijama,  te  pokreću  brojne  kulturne i  društvene aktivnosti u okruženju. Jedan broj njih svoje dalje usavršavanje je nastavio u inostranstvu gdje su  veoma cijenjeni.

 

 

UMJETNIČKI DIREKTOR

 

mr Aleksandra Radosavljević, vanredni prof.

 

ORGANIZACIONI ODBOR

 

mr Aleksandra Radosavljević, vanredni prof.

dr Neven Šobajić, docent Akademije umjetnosti SPU

mr Dario Zombra, docent  Akademije umjetnosti SPU

Ljiljana Vasilić, asistent Akademije umjetnosti SPU

mr Milica Pavlović, asistent Akademije umjetnosti SPU

Vera Mihok

Tanja Nestorović

Vedrana Milovanović

Zora Cvjetković

Svetlana Krsmanović

studenti Akademije umjetnosti SPU

 

STRUČNI ODBOR

 

mr Aleksandra Radosavljević

Prof. mr Jokuthon Mihajlovic

dr Neven Šobajić

mr Dario Zombra

 

MEDIJSKI POKROVITELJ

 

RTV Slobomir

ŠTIMER TAKIMICENJA

 

Boris Vrbanec

 

 

 

 

 

ŽIRI

 

 

 

Klavir solo – pretkategorija, I, II, III kategorija

 

  1. Aida Gavrilova, Španija
  2. Olga Borzenko, Srbija
  3. Neven Šobajić, Srbija
  4. Zrinka Andrejaš, Bosna i Hercegovina
  5. Irena Mijušković, Crna Gora

 

 

 

Klavir solo – IV, V, VI, VII, VIII kategorija

 

  1. Jokuthon Mihailović, Srbija
  2. Aleksandra Romanić, Njemačka
  3. Dubravka Jovičić, Srbija
  4. Đordje Stanetti, Hrvatska
  5. Aleksandra Radosavljević, Bosna i Hecegovina

 

 

 

Klavirska dua – A, B, C, D, E, F, G kategorija

 

  1. Jokuthon Mihailović, Srbija
  2. Bijljana Jašic Radovanović, Bosna i Hercegovina
  3. Tea Dimitrijević, Srbija
  4. Aleksandra Radosavljević, Bosna i Hecegovina
  5. Neven Šobajić, Srbija

 

 

 

 

PRAVILNIK TAKMIČENJA

1.Organizator takmičenja je Slobomir P Univerzitet u Slobomiru, Bijeljina;

2.Takmičenje se održava na Akademiji umjetnosti Slobomir P Univerziteta u Slobomiru, Bijeljina od 11. do 14. maja 2017. godine;

3. Takmičenje se odvija u disciplinama KLAVIR SOLO, i KLAVIRSKI DUO po kategorijama prema godištima;

4.Takmičenje je javno;

5.Pravo učešća na takmičenju imaju pijanisti svih nacionalnosti;

6.U disciplini KLAVIRSKI DUO Kategorija se određuje prema godištu starijeg kandidata ;

7.Prijavljeni program se izvodi u celini ;

8.Eventualne izmene programa moguće su zaključno sa 1.5.2017. godine ;

9.Program se izvodi NAPAMET u disciplini KLAVIR SOLO ;

10.Kandidate ce ocenjivati ŽIRI sastavljen od uglednih pijanista i pedagoga;

11.ŽIRI je nezavisan i ocenjuje poenima svakog kandidata neposredno posle završenog sviranja ;

12.Kandidati su dužni da u prijavi navedu ime profesora. U slučaju da je član žirija bio ili je trenutno profesor kandidata, ili je u srodstvu sa njim, izuzima se od ocenjivanja kandidata.

13.Odluke ŽIRIJA su konačne;

14.Nagrade na Takmičenju su:

I  nagrada – od 90 do 100 bodova;

II nagrada – od 80 do 89,99 bodova;

III nagrada – od 70 do 79,99 bodova;

POHVALA – od 60 do 69,99 bodova;

DIPLOMA za učešće – za osvojenih manje od 60 bodova

15.Broj nagrada nije ograničen;

16.Naslov Laureat „Slobomir međunarodnog muzičkog takmičenja” može biti dodjeljan jednom takmičaru iz  I, II i III kategorija (osnovna škola) i jednom takmičaru iz IV, V, VI, VII i VIII kategorije (srednja škola i muzičke akademije). Laureat može postati isključivo prvonagrađeni takmičar.

17.Kategorije VI i VIII i VIII su eliminatorne. Broj kandidata koji mogu da učestvuju u II etapi nije ograničen;

18.Radom žirija rukovodi direktor takmičenja. Odluka žirija je neopoziva;

19.Pedagozima čiji učenici/studenti osvoje prvu nagradu organizator dodeljuje počasne diplome.

20.Svi nagradjeni takmičari učestvuju u koncertima nagradjenih;

SPISAK UČESNIKA

 

 

 

 

  1.  JU MŠ „Stevan Stojanović Mokranjac”, Bijeljina
  2.  MŠ „Kosta Manojlović”, Zemun
  3.  Umjetnička akademija, Osijek
  4. Akademija umjetnosti, Banja Luka
  5.  JU Srednja muzička škola, Zenica
  6. Srednja muzička škola Niš
  7. Muzička škola „Dr Vojislav Vučković”, Beograd
  8. JU Muzička škola „Savo Balaban”, Prijedor
  9. JU Muzička škola, Tuzla
  10. Muzička škola „Stanković”, Beograd
  11.  Muzička škola „Josip Slavenski”, Beograd
  12. Conservatorio Arrigo Pedrollo, Vicenza
  13. Muzička škola „Petar Krančević”, Sremska Mitrovica
  14. Fakultet umetnosti Niš
  15. Muzička akademija sveučilišta Zagreb, područni odsjek Rijeka
  16.  University of Ostrava, Češka
  17. Srednja muzička škola Sarajevo
  18.  JU MŠ „Vlado Milošević”, Banja Luka
  19. Muzička škola „Mihajlo Vukdragović”, Šabac
  20. JU MŠ „Stevan Stojanović Mokranjac”, Beograd
  21. Muzička škola, Tivat
  22. JU Osnovna muzička škola Novi Travnik
  23. OMŠ „Vojina Komadina”, Zvornik
  24. Umjetnička škola Matka Brajše Rašana, Labin
  25.  OMŠ „Vladimir Đorđević”, Aleksinac
  26.  JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje Herceg Novi
  27.  JU OMŠ „Avdo Smailović”, Goražde
  28. DMUC „Sergej Mihajlov”, Štip
  29. Muzička škola „Isidor Bajić”, Novi Sad
  30. JU OMŠ „Markos Portugal”, Doboj
  31.  Glazbeni odjel, Osnovna škola „Orašje”, Orašje
  32. OGŠ „Jakova Gotovca” , Novi Travnik
  33.  JU OMŠ „Mladen Pozajić” , Sarajevo
  34.  JU Prva osnovna škola Srebrenik – OMŠ
  35. JU OŠ „Hasan Kikić”, paralelna Osnovna muzička škola
  36. JU Osnovna muzička škola Tuzla
  37. OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo
  38.  JU Muzička škola „Trebinje”, Trebinje
  39. Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić”, Žepče
  40.  JU OŠ „Nikola Tesla”, Derventa
  41. JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje Herceg Novi
  42.  JU OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo
  43. JU Osnovna muzička škola Bugojno
  44.  Muzička škola I i II stupnja Mostar
  45. Glazbena škola „Široki Brijeg”, Široki Brijeg
  46. Paralelna Osnovna muzička škola „Safet-beg Bašagić”, Gradačac
  47. OOMU „Stefan Gajdov”,Veles
  48. JU Prva osnovna škola, Srebrenik
  49.  KŠC „Sv. Franjo”, Tuzla
  50. Osnovna muzička škola, Brčko
  51.  MŠ „Dr.Vojislav Vučković”, Čačak-odeljenje u Guči
  52.  JU Škola za osnovnu muzičko obrazovanje,Kolašin
  53.  MŠ „Petar Ilić”,Aranđelovac
  54. Muzička škola „Petar Konjović”, Bečej
  55. JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje, Prnjavor
  56. Prva Osnovna škola Živinice-odeljenje osnovne muzičke škole u Živinicama
  57. OMŠ „Branko Smiljanić”, Gradiška

 

 

 

 

 

 

RASPORED TAKMIČENJA

 

 

 

četvrtak, 11. 05. 2017.

 

Sala Akademije umjetnosti Slobomir P Univerziteta

 

-KLAVIRSKA DUA-

 

11:00             – 11:40                    Kategorija – A kategorija

12:00  – 12:25                   Kategorija – B kategorija

12:40  – 13:10                   Kategorija – C kategorija

13:15  – 13:50                  Kategorija – D kategorija

13:50  – 15:00                   Proba

15:00  – 16:00                  Kategorija – F kategorija

 

17:30                       Stručno predavanje: Aida Gavrilova, Španija

                                              „Postanite pravi virtuoz pedagog“

 

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

19:00                                     Koncert: Neven Šobajć, klavir, Srbija

 

Sala Akademije umjetnosti Slobomir P Univerziteta

 

20:00                                PROGLAŠENJE REZULTATA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

petak, 12. 05. 2017.

 

Sala Akademije umjetnosti Slobomir P Univerziteta

 

-I KATEGORIJA-

 

09:00 – 14:00                     Klavir solo – I Kategorija

14:00 – 15:00                     Proba

15:00 – 18:40                     Klavir solo – I Kategorija

 

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

-IV KATEGORIJA-

 

 

09:00 – 11:15                   Klavir solo – IV Kategorija

13:45 – 15:00                   Proba

15:00 – 17:15                   Klavir solo – IV Kategorija

 

18:00                       Stručno predavanje: Dr Dragoljub Šobajić :

                              “Psihotehnička škola pijanizma”

 

 

 

20:30                                               PROGLAŠENJE REZULTATA

 

 

 


 

subota, 13. 05. 2017.

 

Sala Akademije umjetnosti Slobomir P Univerziteta

 

-II KATEGORIJA-

 

09:00 – 13:45                      Klavir solo – II Kategorija

13:45 – 14:45                      Proba

14:45 – 17:55                      Klavir solo – II Kategorija

 

18:30                                 Master Class: Neven Šobajić, Srbija

 

 

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

-V, VI, VII, VIII KATEGORIJA-

 

09:00 – 13:30                         Klavir solo – V Kategorija

13:30 – 15:00                         Proba

15:00 – 15:30                         Klavir solo – VI Kategorija, I Etapa

15:35 – 16:20                         Klavir solo – VII Kategorija, I Etapa

16:30 – 17:00                          Klavir solo – VIII Kategorija, I Etapa

 

 

 

20:00                                                PROGLAŠENJE REZULTATA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nedjelja, 14. 05. 2017.

 

 

Sala Akademije umjetnosti Slobomir P Univerziteta

 

-PRETKATEGORIJA-

 

09:00 – 10:15                       Klavir solo – Pretkategorija

10:15 – 10:45                      Proba

 

-III KATEGORIJA-

 

10:45 – 13:00                     Klavir solo – III Kategorija

13:00 – 14:00                    Proba

14:00 – 18:30                    Klavir solo – III Kategorija

 

 

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

-VI, VII, VIII KATEGORIJA-

 

09:30 – 12:00                  Klavir solo – VI, VII, VII  Kategorija, II Etapa

 

 

15:00                                 Master Class: Đorđe Stanetti, Hrvatska

 

16:30                                 Master Class: Dubravka Jovičić, Srbija

 

18.00                                 Master Class: Aleksandra Romanić, Njemačka

 

 

20.00                                                PROGLAŠENJE REZULTATA I

                                   SVEČANO ZATVARANJE TAKMIČENJA

 

 

 

 

 

Četvrtak, 11.05.2017.

Sala Akademije umjetnosti

 

Klavirska dua – A kategorija

 

11:00 časova

 

1.NIKOLA VELIČKOV, 2007. / ZLATICA LAZAROVA, 2007.

DMUC „Sergej Mihajlov“, Štip

Klasa: Marija Maksimova i Sashka Daneva

A. Diabeli: Skerzo

M. Musorgski: Gopak

Šeligovski: Cirkus

 

2.MAJA JOVANOVIĆ, 2005. / ASJA MISLIMOVIĆ, 2005.

Osnovna muzička škola Brčko

Klasa: Dana Todorović

A. Diabelli: Rondo iz Sonatine op.24, br.1

M. Živanović: Alla Jazz

 

3.DANI ZILDŽIĆ, 2006. / HENA VRAŽALICA, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić“, Paralelna OMŠ, Gračanica

Klasa: Dženana Subašić

D. Šostakovič: Vergl

A. Diabeli: Melodijska studija br.26, a-mol

 

4.AJLA DŽINIĆ, 2007. / ALMA HALILOVIĆ, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić“, Paralelna OMŠ, Gračanica

Klasa: Azemina Zajimović

Polka „Janka“ (bjeloruski ples)

P. I. Čajkovski: Valcer

D. Šostakovič: Vergl

 

 

 

 

 

Klavirska dua – B kategorija

 

12:00 časova

 

1.MILA MORRIS, 2003. / ROBERT MORRIS, 2003.

JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje Herceg Novi

Klasa: Irena Mijušković

A. Diabeli: Sonatina op.58, a-mol, I stav

Korovicin: Lutke gospodina Karabaka, F-dur

Obrada ABBE „Money, money, money“ , a-mol

Šmic: Džez etida, a-mol

 

2.NEJLA TESKEREDŽIĆ, 2003. / BELMA BEŠLIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa:Darko Dujmušić

F.Šubert: Vojnički marš, op.51

V. A. Mocart: Sonata KV 358, I stav

S. Rahmanjinov: Italijanska polka

 

3.LEJLA HELIĆ,2005. / SARA HUMIĆ, 2004.

JU OŠ „Hasan Kikić“, Paralelna OMŠ, Gračanica

Klasa: Dženana Subašić i Azemina Zajimović

J. S. Bah: Šala, h-mol

A. Diabeli: Sonatina, d-moll

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klavirska dua – C kategorija

 

12:40 časova

 

 

1.MARISTELLA DIQUARTTRO, 2001. / SARA BATTILANA, 2000.

Conservatorio di Musica  „A. Pedrollo”, Vicenza, Italy

Klasa:  Cristina Stella

A. Casella : Pupazzeti op.27 ( Marcietta, Berceuse, Serenata, Notturnino, Polka)

F. Poulenc: Sonata ( Prelude, Rustique, Final)

G. Bizet: Jeux d’ Enfants op.22,  Le Bal

 

2. EMINA KUČINAR, 2000. /  EMINA BEGIĆ, 2000.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo“, Sarajevo

Klasa: Ajla Ribić Ferhatović

L.V.Betoven: Sonata op.6, D-dur, I stav (Allegro Molto)

2. E.Grig: Valcer- Caprice op.37. br.1

 

 

 

Klavirska dua – D kategorija

 

 

13:15 časova

 

1.AJLA IBRAHIMAGIĆ, 1999. / JASMINA BAJRIĆ, 1998.

JU Srednja muzička škola Zenica

Klasa: Lejla Alajbegović Šećerović

A. Hačaturjan: Valcer iz „Masquerade suite“

S. Rahmanjinov: Šest komada op.11 „Ruska tema“ i „Skerzo“

 

2.JOVANA ĆIRIĆ, 1999. / NIKOLA FEHIR, 1999.

Muzička škola Niš

Klasa: Mihajlo Dimitrijević, Petar Mladenović

V. A. Mocart: Sonata KV 521, C-dur, I stav

C. Sen – Sans: Igra sablji, op.40, g-mol

 

Klavirska dua – F kategorija

 

15:00 časova

 

 

1.NIKOLINA TOPIĆ, 1994. / MARIJA PUŠIĆ, 1994.

Umjetnička akademija, Osijek

Klasa: Konstantin Krasnitski, Yuliya Krasnitskaya

M. Glinka: Capriccio na ruske teme, A-dur

S. Drakulić: United we stand, divided we fall

 

2.JOVANA BRANKOVIĆ, 1994. / DAJANA BRANKOVIĆ, 1996.

Akademija umjetnosti, Banja Luka

Klasa: Biljana Jašić Radovanović

V. A. Mocart: Sonata KV 497, F-dur, I stav

S. Rahmanjinov: 6 komada op.11 ( Barcarolle, Scherzo, Theme Russe)

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Petak, 12.05.2017.

Sala Akademije umjetnosti

 

Klavir solo – I kategorija

 

09:00 časova

 

1. AMINA AHMETOVIĆ,  2006.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Jasenko Džambić

J. S. Bah: Mizeta

F. Kulau: Sonatina, op.55, br.3, C- dur, I stav

R. Šuman: Divlji jahač

 

2. UMA ARSLANAGIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola,Tuzla

Klasa: Selma Donalgić Suljć

J. S. Bah: Menuet G-dur

D. Štajbelt: Sonatina br.5 , C-dur

L. V. Beethoven: Njemački ples

C. Gurlit: Mazurka op. 187, br. 49

 

3. ĐORĐE TADIĆ, 2007.

JU „Stevan Stojanović Mokranjac”, Bijeljina

Klasa: Marina Maletić

V. Džilok: Fesfire piece, d-mol

J. S. Bah: Poloneza, g-mol

C. Černi: Etida, C-dur

 

4. ELA BAKOVIĆ, 2006.

Paralelna Osnovna muzička škola „Safet-beg Bašagić”, Gradačac

Klasa: Zlatko Duraković

J. S. Bah: Muzeta D-dur

R. Šuman: Vojnički marš op.68, G-dur

B. Bartok: Rumunske narodne igre, br. 2, d-mol

M. Seuel: Holst-Pirates, e-mol

 

 

5. NORA BARAĆ, 2007.

Paralelna Osnovna muzička škola „Safet-beg Bašagić”, Gradačac

Klasa: Zlatko Duraković

A. Rouli: Kišica

J. S. Bah: Bure

J. S. Bah: Menuet BWV 114, G-dur

B.Bartok: Rumunske narodne igre, br. 2, d-mol

 

6. LEJNA BAŠIĆ, 2006.

JU Prva osnovna škola-odeljenje OMŠ,Srebrenik

Klasa: Asja Suljkanović

J. S. Bah: Menuet d-mol BWV 132

L. V. Betoven: Sonatina Anh.5, br.2, F-dur, I stav

V. A. Mocart: Angle d-mol

 

7. DENI BEZDROB, 2006.

OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo

Klasa: Kenan Mačković

J. S. Bah: Poloneza g-moll

F.Kulau: Sonatina op.55 No.1, C-dur, I stav

V .Gilok: Serenada

 

8. ZARA BULJUBAŠIĆ ,2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Rijad Mazalović

A.Diabeli: Sonatina F-dur

J. S. Bah: Preludijum C-dur

 

9. VEDRANA CUNJAK, 2006.

JU Muzička škola  „Savo Balaban”, Prijedor

Klasa: Sofija Kovačević

M. Klementi: Sonatina op.36,br.1, I stav

J. S. Bah: Menuet G-dur

K. Černi: Etida op. 599, br. 33

S. Majkapar: U vrtiću

 

 

10:10 časova

 

10. SARA ĆUDIĆ, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola,Gračanica

Klasa: Dženana Subašić

M. Klementi: Sonatina op.36, br.1 C-dur, I stav

M.Tajčević: Deci, br.4

M. Klementi: Preludijum d-mol

 

11. NADIJA DEDIĆ, 2007.

JU OŠ „Hasan Kikić” , Paralelna ŠOMO, Gračanica

Klasa: Rijad Mazalović

M. Klementi: Sonatina, C-dur

D. Štajbelt: Adagio, a-moll

J. S. Bah: Menuet, G-dur

 

12. ANA DEKET, 2006.

JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje, Prnjavor

Klasa: Marina Želem

J. S. Bah: Menuet G-dur

L.V.Betoven: Sonatina G-dur, I stav

A. Živcov: Etida d-mol

 

13. AIDA DELIĆ, 2007.

JU Osnovna muzička škola,Tuzla

Klasa: Selma Donalgić Suljć

J. S. Bah: Menuet G-dur

M. Klementi: Sonatina C-dur, I stav

M. Klementi: Preludijum, d-mol

M. S. Holst: Pirati

 

14. DALAL DELIĆ, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Džan Dervišević

J. S. Bah: Mali preludijum br.7, e-mol, BWV 941

A. Hačaturijan: Etida br. 5

 

 

 

15. DORA DIMOVA, 2007.

OOMU “Stefan Gajdov”, Veles

Klasa: Ilija Nastovski

M. Klementi: Sonatina C-dur, I stav

V. Gilok: Jesenska piesa

 

16. GALA DULOVIĆ, 2006.

JU Škola za osnovnu muzičko obrazovanje, Kolašin

Klasa: Matija Pavličić

J. S. Bah: Mali Preludijum br. 6, e-mol , BWV 938

K. Černi: Etida Op.849, br. 26, g-mol

V.Džilok: Fontana na kiši

 

17. LEJLA DŽAFEROVIĆ, 2006.

JU Prva osnovna škola, Srebrenik

Klasa: Emir Džombić

J. Hajdn: Sonatina C-dur

J. S. Bah: Menuet d-mol

V. A. Palmer: Fandango

 

18. ADNA DŽEBO, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Dženana Subašić

S. Džoplin: Zabavljač

T.Haslinger: Sonatina C-dur, I stav

A.Palmer: Kalipso rumba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11:20 časova

 

19. SELMA EFENDIĆ, 2007.

Paralelna Osnovna muzička škola „Safet-beg Bašagić”, Gradačac

Klasa: Zlatko Duraković

J. S. Bah: Menuet BWV Anh. 115, g-mol

J. S. Bah: Dva Menueta, g-mol

R. Šuman: Bagatele Op. 68, C-dur

B. Bartok: Dva dečja komada: I, II

 

20. ESMA GRBIĆ, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Dženana Subašić

J. S. Bah: Menuet G-dur

M. Klementi: Sonatina op.36, br.3 C-dur, I stav

F. Burgmiler: Balada c-mol

 

21. HANA GREBO, 2007.

JU Osnovna muzička škola„Mladen Pozajić”, Sarajevo

Klasa: Amela Arifhodžić

J. S. Bah: Mizeta D-dur

M. Klementi: Sonatina C-dur, op.36, br.1, I stav

G. Martin: Old Joe Clark’s Boogie

 

22. MARIJA AŠĆEJIĆ, 2007.

JU „Stevan Stojanović Mokranjac”, Bijeljina

Klasa: Marina Maletić

V. Džilok: Ariel, C-dur

J. S. Bah: Mala Fantazija, d-mol

 

23. MIA HODŽIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola, Tuzla

Klasa: Maja Azabagić

J. S. Bah: Mali preludijum BWV 970, F-dur

V. A. Mocart: Bečka sonatina br.2, A dur, I stav

F. Šopen: Poloneza B-dur, op. posth.

 

24. ESMA HUJIĆ, 2007.

OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo

Klasa: Mačković Kenan

J. S. Bah: Menuet g-mol

F. Kulau: Sonatina op.55, no.2, G-dur, I stav

F. Burgmiler: Arabeska op.100, no.2

 

25. LAMIJA IMŠIROVIĆ, 2006

JU Prv            a osnovna škola, Srebrenik

Klasa: Nedim Mujabašić

Kulau: Sonatina op. 55, br. 1, C-dur

J. S. Bah: Menuet G-dur

F. Burgmiler: Arabeska op. 100, No.2

 

26. TEODORA IVANIŠEVIĆ, 2006.

JU Muzička škola „S.S.Mokranjac”,Bijeljina

Klasa: Jelena Petković

T.Lak: Tarantela a-moll

V.Cagarejsvili: Djetlić G-dur

F.Burgmiller: Arabeska a-moll

 

27. JAHIĆ NADIJA, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Azemina Zajimović

F. Burgmiler: Etida op.100

A.Gedike: Sonatina C-dur, I stav

 

28. NATALIJA  JOKIĆ, 2006.

JU OMŠ „Vojin Komadina”, Zvornik

Klasa: Dušan Babić

J. Hajdn: Sonata No.1, C-dur, I stav

F. Burgmiler: Lov, br. 9, op.100 ,C-dur

K. Černi: Etida br.26, op. 849 , g-mol

 

 

 

 

12:45 časova

 

29. SARA KARIĆ, 2006.

Prva Osnovna škola Živinice-odeljenje osnovne muzičke škole u Živinicama

Klasa: Monika Tadić

R. Šumann: Album za mladež op.68, „Divlji jahač”

F. Šopen: Prelid op.28, no.4,e-mol

F. Burgmiler: Balada op.100

 

30. MELIKA KLEBIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola, Tuzla

Klasa: Radmila Petrak

J. S. Bah: Menuet d-moll

J.Vanhal: Sonatina C dur

D.Kardoš: Narodna pjesma

 

31. MILICA KOBAS, 2006.

JU Muzička škola „Savo Balaban”, Prijedor

Klasa: Sofija Kovačević

J. S. Bah: Muzeta D-dur

A. Gedike: Etida G-dur

J. Vanhal: Sonatina op.41, br.2, I stav

A. Žilinskis: Latvijska narodna polka

 

32. LEJLA KORLATOVIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola,Tuzla

Klasa: Selma Donalgić Suljć

J. S. Bah: Marš  D-dur

J.Vanhal: Sonatina F-dur, I stav

Bajer: Valcer

V. A. Palmer: Fandango

 

 

 

 

 

 

33. DORA KOVAČEVIĆ, 2006.

JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje, Prnjavor

Klasa: Tina Dabić

J. S. Bah: Mizeta, D-dur

A. Kraus: Sonatina, op.6, br.1, G- dur, I stav

F. Burgmiler: Etida, op.100, br.18, e-moll

A. Hedžes: Čavrljanje, B- dur

V. A. Palmer: Fandango, a- moll

 

34. MIA MARAVIĆ, 2006.

MŠ Mokranjac” , Beograd

Klasa: Katarina Šandrov

C. Černi: Etida br.25, D-dur, op. 849

M. Klementi: Sonatina, br.6, D-dur, op.36

K. Debisi: Mali crnac, C-dur

S. Heler: Etida br. 2, a-moll, op.45

 

35. VELJKO MARKOVIĆ, 2007.

MŠ „Dr.Vojislav Vučković”, Čačak-odeljenje u Guči

Klasa: Nataša Plećaš

G.F.Teleman: Lur

S.Majkapar: Etida a-moll

L.V. Betoven: Sonatina G-dur,I stav

Paganini-Berkovič: XXIV kapris-Tema,Prelid,Tokata

 

36. NEVENA MARKUS, 2007.

JU Muzička škola „Savo Balaban”,Prijedor

Klasa: Goran Kesar

L.Šit: Etida C-dur

H.Persl: Aria d-moll

P. I. Čajkovski: Stara francuska pjesma

F. J. Hajdn: Sonata br. 2, Hob. XVI-7, C-dur, I stav

 

 

 

 

 

37. ANĐELA BABIĆ, 2006.

Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić”, Žepče

Klasa: Marina Kovač

J. S. Bah: Menuet d-moll

M. Klementi: Sonatina op. 36, br.1 , C-dur, I stav Allegro

M.Mier: Shimmering Rainbows, On a Grecian Isle

 

38. SARA GRIZIĆ, 2007.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Lejla Alajbegović-Šečerović

G. F. Hendel: Menuet F-dur

M. Klementi: Sonatina op.36, br.1, C-dur, I stav

A. Elmenrajh: Prizori iz grenade

A. Gedike: Ples

 

 

15:00 časova

 

39. IVA DRAGOJEVIĆ, 2006.

JU MŠ „Savo Balaban“ , Prijedor

Klasa: Borijana Kurtović

J. S. Bah: Mali preludium, c – mol

J. Hajdn: Sonata Divertimento, C – dur, I stav

H. Lemoan: Etida, A – dur

F. Šopen : Valcer, a – mol

 

40. HARUN MEJREMIĆ, 2007.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Dženana Subašić

S. Džoplin: Zabavljač

F. Burgmiler: Arabeska

 

41. SAID MEMIĆ, 2006.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Džan Dervišević

J. S. Bah: Preludijum C-Dur,  DTK I

F. Burgmiler: Adieu, Op.100, no. 12

 

42. EMA TOPALBEGOVIĆ , 2007.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Džana Mrakić

J. S. Bah: Menuet d-moll

L.V. Betoven: Sonatina G-dur, I stav

P.I.Čajkovski: Italijanska pjesma

 

43. MEDINA MORALIĆ, 2007.

JU OŠ „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Rijad Mazalović

S. Džoplin: Zabavljač, C-dur

J. S. Bah: Menuet g-mol

Spooky story e-moll

 

44. BENJAMIN MUJKIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Lejla Alajbegović-Šečerović

G. F. Hendel: Menuet F-dur

F. Kulau: Sonatina Op.88 br.4, F-dur,I stav

M. Jeličanin: Dječija svita: „Polka”, „Igra s Istoka” i „Mala igra”

 

45. DŽAN ZLOTRG, 2006.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Džana Mrakić

J.S.Bah: Menuet g-mol

L.V. Betoven: Sonatina G-dur, I stav

L.V. Betoven: Ekoseza

 

46. IRIS NICOLAS, 2006.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo”,Sarajevo

Klasa: Zlata Prcić/Kenan Mačković

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.14

L. V. Betoven: Sonatina WoO 47 br.1, I stav Es-dur

P. I. Čajkovski: Mart, Op. 37 br.3

 

 

47. SARA OMERČIĆ, 2007.

Osnovna Muzička škola,Tuzla

Klasa: Slađana Dedić

J. S. Bah: Mizeta D-dur

A.Diabeli: Sonatina F-dur,I stav

Kabalevski: „Mali Marš”

Tajčević: „Djeci”, br. 1

 

 

16:10 časova

 

48. DIMITRIJE  RADIĆ, 2006.

JU Muzička škola “Savo Balaban” , Prijedor

Klasa: Anđela Lajić

J. S. Bah: Menuet g-moll

A. Diabeli: Sonatina F-dur, I stav

H. Berens: Etida op. 70, br. 33

G. Frid: Zamišljeni valcer

 

49. SARA RAZIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola,Tuzla

Klasa: Ena Ovčina

J. S. Bah: Menuet d-mol, BWV Anh. 132

J. L. Dusek: Sonatina G-dur, op.2 , br.1 ,I stav

L. V. Betoven: Ekoseza WoO 23

 

50. LEJLA SALIHBAŠIĆ, 2006.

JU OŠ  „Hasan Kikić”, Paralelna osnovna muzička škola, Gračanica

Klasa: Džan Dervišević

J. S. Bah: Musette,BWV Anh. 126,D-major

J.S.Benda: Sonatina,a-minor, I stav

F. Burgmiler: Arabesque, op.100, no. 2, a-minor

D.Bobić: Pokladna etida, br.1

 

 

 

 

51. SAZDOVA ANJA, 2006.

OOMU „Stefan Gajdov”,Veles

Klasa: Ilija Nastovski

J. Hajdn: Sonatina G-dur

R. Šuman: Siciliana

 

52. LAMIJA SELIĆ, 2007.

Prva Osnovna škola Živinice-odeljenje osnovne muzičke škole u Živinicama

Klasa: Monika Tadić

G.Martin: Boogie No.1

A.Hačaturijan: Etida br.5

 

53. MATEJA STARŽMEŠTEROV, 2006.

Muzička škola  „Petar Konjović” , Bečej

Klasa: Lovaš Dijanta

J. S. Bah: Mali preludijum D-dur

V. A. Mocart: Sonata A-dur,III-Alla turca(allegretto)KV 331

V .Džilok: Fontana na kiši

 

54. EMELA SULJIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola,Tuzla

Klasa: Selma Donalgić Suljć

J. S. Bah: Menuet g-mol

L. van Betoven: Sonatina G-dur, I stav

H. Lemoan: Etida a-moll, br. 5

F. Šopen: Wiosna

 

55. EMILI  SULJIĆ, 2007.

KŠC „Sv. Franjo”, Tuzla

Klasa: Alma Hodžić

J. S. Bah: Dva menueta: g-moll

A.Diabeli: Sonatina F-dur, I stav

N. Rakov: Polka

 

 

 

 

56. NAIDA ŠALDIĆ, 2006.

Paralelna OMŠ „Dr. Safvet – beg Bašagić”, Gradačac

Klasa: Nešet Kujraković

J. S. Bah: Preludijum C-dur

F. Kulau: Sonatina, C-dur, I stav,

P. I. Čajkovski: Stara francuska pjesma, g-mol

L. V. Betoven: Za Elizu

 

17:20 časova

 

57. MEDIN ŠEĆIĆ, 2006.

Paralelna OMŠ „Dr. Safvet – beg Bašagić”, Gradačac

Klasa: Enis Rabić

J. S. Bah: Mizeta, D-dur

J.S. Bach: Menuet, G-dur

L. V. Betoven: Sonatina, G-dur, I stav

 

58. MELIKA MEHMEDBEGOVIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola,Tuzla

Klasa: Ena Ovčina

J. S. Bah: Mizet D-dur BWV Anh. 126

L.V. Betoven: Sonatina G-dur Anh. 5 , I stav

R. Petrović: Ukrainska igra

 

59. SABIRA TUPAJA, 2006.

Glazbeni odjel, Osnovna škola „Orašje”, Orašje

Klasa: Elna Bukvić

L.V. Betoven: Sonatina, G- dur, I stav

J. S. Bah: Menuet, d- mol

F. Emonts: Mali tango

 

60. NIKOLA VELIČKOV, 2007.

DMUC „Sergej Mihajlov”, Štip

Klasa: Marija Maksimova

J. S. Bah: Menuet d-moll

O.Merikanto: Valse a la Chopin

B.Canev: Ovčepolska svita

 

61. DŽANA MEHINOVIĆ, 2006.

JU Osnovna muzička škola, Tuzla

Klasa: Selma Donalgić Suljć

J. S. Bah: Manuet d-moll

P.Hor: Sonatina op. 25, br. 2

Kruger: Andante

J. Hajdn: Mala serenada

 

62. SOFIJA MILOVANOVIĆ, 2006.

MŠ „Petar Ilić”, Aranđelovac

Klasa: Jelena Marković

J. S. Bah: Manuet g-mol, BWV 842

F.Kulau: Sonatina op.55, No.3 , C-dur ,I stav

E. Mekdauvel: Etude-Alla Tarantella, op. 39,no.2, c-mol

A. Nolk: Valcer op. 50, no.3, a-moll

 

63. LEJLA MURATOVIĆ, 2006.

JU Prva osnovna škola, odeljenje OMŠ Srebrenik

Klasa: Asja Sujkanović

J. S. Bah: Menuet g-moll, BWV 842

M. Klementi: Sonatina, op.36, br.3, I stav

F. Burgmiler: Arabeska a-mol

 

64. EMA MAŠIĆ ,2006.

Prva Osnovna škola Živinice-odeljenje osnovne muzičke škole u Živinicama

Klasa: Monika Tadić

L.V. Betoven: Sonatina G-dur

V. A. Palmer: Fandango

J. S. Bah: Bure

 

65.KANITA ŠEHIĆ, 2007.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo

Klasa: Ajla Ribić Ferhatović

J.S. Bah: Menuet BWV 842 g-mol
M. Klementi: Sonatina op.36 br.3, C-dur, I stav
K. Debisi: Mali crnac

 

66.MAGDALENA TOMIĆ, 2007.

Muzička škola „Mokranjac“ , Beograd

Klasa: Katarina Sandorov

D.Skarlati: Arija d-mol

F. Šopen: Valcer a-mol op.posh.

Paganini – Berkovič: XXIV Kapris a –mol, Tema, Prelid, Tokata

K.Cerni: Etida c-mol

 

 

Petak, 12.05.2017.

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

Klavir solo – IV kategorija

 

09:00 časova

 

1.MILICA ALJETIĆ, 2000.

JU MŠ „Vlado Milošević”, Banja Luka

Klasa: Dijana Zrnić

V. A. Mocart: Sonata KV 457, c-mol

F. Šopen: Nokturno op.9, br.1

V. Mokranjac: Etida b-mol

 

2. ESMA BABIĆ, 2000.

JU Srednja muzička škola

Klasa: Lejla Mujačić Halilagić

J. S. Bah: Preludijum I fuga, g-moll, DTK I

V. A. Mozart: Sonata KV 333, B-dur, I stav

F. Šopen: Etida op.25, br.7, cis-mol

 

 

3. SARA BATTILANA, 2000.

Conservatorio di Musica „A. Pedrollo”, Italija

D. Kabalevski: Sonatina op.13, br. 1, C-dur

S. Prokofjev: „ Le Fate“

G. Martući: Tarantela op.44, br.6

 

 

4. MAŠA BOJANIĆ, 2001.

Muzička škola Tivat

Klasa: Irena Mijušković

J. S. Bah: Troglasna invencija br.1, C-dur

J. Hajdn: Sonata F-dur, I stav

S.Majkapar: Oktavna etida op. 1, a-mol

F. Pulank: Noveleta br.1, C-dur

 

10:15 časova

 

5. MARISTELLA DIQUATRO, 2001.

Conservatorio di Musica „A. Pedrollo”, Italija

Klasa: Cristina Stella

R. Sčedrin: A la Albeniz

A. Skrjabin: Etida op.78, I stav

F. Mendelson: Pjesme bez rječi, op.53, br.3

P. Hindemit: Tanzstucke op.19, br.5

 

6. ANA DIMITRIJEVIĆ, 2001.

MŠ „Dr Vojislav Vučkovič”

Klasa: Svetlana Kukolj

J. S. Bah: Troglasna invencija br.11, g-mol

V. A. Mocart: Sonata KV 457, c-mol

F.List:  Ljubavni snovi, “Nokturno”

 

7. NINA DRAGIĆEVIĆ, 2000.

Muzička škola Niš

Klasa: Petar Mladenović

J. S. Bah: Preludijum i fuga, g-moll, DTK I

V. A. Mocart: Sonata KV 333, B-dur, I stav

K. Debisi: Arabeska br.1, E-dur

 

 

 

 

 

8.EMINA EMKIĆ, 2000.

JU Srednja muzička škola Tuzla

Klasa: Nedžmija Omerčehajić

J. S. Bah: Preludijum i fuga, c-moll, DTK I

L. V. Betoven: Sonata op.10, br.2, F-dur, I stav

J. Brams: Balada op.118, br.3, g-mol

K. Debisi: Mesečina

 

 

11:45 časova

 

9.ADIS ISMIĆ, 2001.

Srednja muzička škola Sarajevo

Klasa: Greta Šećerkadić Ganović

J. S. Bach: Preludijum i fuga, B-dur, DTK I

L. V. Betoven: Sonata op.2, br.1, f-mol, I stav

F. List: Ljubavni snovi, “Nokturno”

F. Pulank: Improvizacije br.15, c-mol

H. Vilja Lobos: A Mare Encheu

 

10.IMAN JAHIĆ, 2000.

JU Srednja muzička škola Tuzla

Klasa: Tatjana Todorović Jurić

J. S. Bah: Preludijum i fuga, Es-dur, DTK II

L. V. Betoven: Sonata op.31, br.2, d-mol, I stav

F. Šopen: Balada op. 47 u As-duru

 

11. ĐORĐE KUZMANOVIĆ, 2000.

JU MŠ „Vlado Milošević”, Banja Luka

Klasa: Dijana Zrnić

J. Hajdn: Sonata Hob. VI: 52, Es-dur, I stav

S. Rahmanjinov: Prelid op. 32, br. 12, gis-mol

F. Šopen: Skerco op.21, br.1, h-mol

 

 

 

 

12.AMINA SEJMENOVIĆ, 2001.

Srednja muzička škola Sarajevo

Klasa: Greta Šećerkadić Ganović

J. S. Bah: Preludijum i fuga, E-dur, DTK I

V. A. Mocart: Sonata KV 457, c-mol, I stav

Glinka – Balakiriev: Ševa

H. Vilja Lobos: Pulčinela

 

 

13:00 časova

 

13.NEDIM SEFEROVIĆ, 2001.

Srednja muzička škola Sarajevo

Klasa: Greta Šećerkadić Ganović

J. S. Bah: Preludijum i fuga, c-mol, DTK II

V. A. Mocart: Sonata KV 331, A-dur, I stav

S. Prokofjev: “Monteki i Kapuleti” op.75, br.6

 

14. LAZAR MAKSIMOVIĆ, 2001.

Muzička škola  „Mihajlo Vukdragović Šabac”

Klasa: Makević Milica

L. V. Betoven: Sonata op.10, br.1, c-mol

F. Šopen: Etida op.25, br.5, c-mol

S. Rahmanjinov: Prelid op.23, br.5, g-mol

 

 

15:00 časova

 

15.TIJANA MILETIĆ, 2001.

Srednja muzička škola Niš

Klasa: Mirjana Mladenović

J. S. Bah: Francuska svita br.4, Es-dur (Alemanda, Kuranta i Sarabanda)

V. A. Mocart: Sonata KV 570, B-dur, I stav

F. Šopen: Nocturno op.9, br.1, b-mol

 

 

 

16.VUKAŠIN MOMČILOVIĆ, 2001.

Muzička škola Niš

Klasa: Petar Mladenović

J. S. Bah: Preludijum i fuga, As-dur, DTK I

W. A. Mocart: Sonata KV 457, c-mol

P. I. Čajkovski: Godišnja doba, op.37a, “Avgust”

M. Moškovski: Etida op.72, br.2, g-mol

 

17.ANGELINA NIKOLIĆ, 2001.

Muzička škola „Mihajlo Vukdragović” Šabac

Klasa: Makević Angela

J. S. Bah: Troglasna invencija br.11, g-mol

J. Hajdn: Sonata D-dur, I stav

F. List: Etida op.1, br.2, a-mol

 

18.NEVENA PAVLOVIĆ, 2000.

Muzička škola „Dr Vojislav Vučković”

Klasa: Zorana Ćalić

M. Moškovski: Etida op.72, br.6, F-dur

J. S. Bah: Preludijum i fuga, B-dur, DTK I

L. V. Betoven: Sonata op.78, Fis-dur, I stav

F. Šubert: Emprompti op.90, br.3, Ges-dur

 

 

16:15 časova

 

19.NIKOLA RANĐELOVIĆ, 2000.

Srednja muzička škola Niš

Klasa: Bojana Palić

J. S. Bah: Preludijum i fuga, c-mol

V. A. Mocart: Sonata KV 310, a-mol

M. Moškovski: Etida op.72, br.6, F-dur

S. Rahmanjinov: Prelid op. 23, br.5, g-mol

 

 

 

 

20.KAĆA LAZIĆ, 2001.

Muzička škola „Stevan Stojanović Mokranjac”

Klasa: Katarina Šandorov

V. A. Mocart: Sonata KV 333, B-dur

Glinka – Balakiriev: Ševa

F. List: Etida Un Sospiro, Des-dur

S. Rahmanjinov: Elegija op.3, br.1, es-mol

 

21.IVA LAZIĆ, 2001.

JU Srednja muzička škola Tuzla

Klasa: Nedžmija Omerčehajić

J. S. Bah: Preludijum i fuga, Fis-dur, DTK I

V. A. Mocart: Sonata KV 457, c-mol

F. Šopen: Nokturno op. 55, br.1, f-mol

S. Rachmaninov: Prelid op. 23, br.5, g-mol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subota, 13.05.2017.

Sala Akademije umjetnosti

 

Klavir solo – II KATEGORIJA

 

09:00 časova

 

1. ASJA AVDIĆ, 2005.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Maja Azabagić

J. S. Bah: Mali preludium u C-duru, BWV 933

L. V. Betoven: Sonata WoO 47, f-mol, I stav

Glinka-Balakirev: Ševa

 

2. MILICA BOJANIĆ, 2005.

JU MŠ „Vlado Milošević“, Banja Luka

Klasa: Nina Deretić

J. S. Bah: Mali preludijum, br.6, e-mol

E. Nojpert: Etida op.19, br.1, fis-mol

J. Hajdn: Sonata D-dur, I stav

B. Martinu: Kolumbina pleše

 

3. ANĐELA BOŽIĆ, 2004.

Osnovna škola „Nikola Tesla“, Derventa

Klasa: Milka Grković

J. N. Humel: Etida, op.125, br.1

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.15

V. A. Mocart: Sonata K. 283, G -dur, I stav

D. Kramer: Plešući violinista

 

4. JANA SAVIĆ, 2005.

JU MŠ  „S. S. Mokranjac”, Bijeljina

Klasa: Jelena Petković

V. A. Mocart: Sonatina C-dur, I stav

J. S. Bah: Mali preludium, c-mol

A. Rouli: Kapričo u F-duru

 

5. ANJA MUJAGIĆ, 2005.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Slađana Dedić

H. Počulski: Prelid, op.8 , br.1

F. Hajdn: Sonata, E-dur, hob XVI / 13, I stav

F. Šopen: Valcer, op.64, br.2

P. Konstantinesku: Toco -Toccatina

 

6. ADNA DŽELEPOVIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Ena Ovčina

J. S. Bah: Menuet, d-mol, BWV 132

J. L. Dusek: Sonatina, G-dur, op.20, br.1, I stav (Allegro non tanto)

R. Šuman: Album za mladež, “Divlji jahač” op. 68, br.8

 

 

10:05 časova

 

7. ARNA DŽELEPOVIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Ena Ovčina

J. S. Bah: Menuet, G-dur

A. Diabeli: Sonatina F-dur, op.168, br.1, I stav (Moderato cantabile)

L. V. Betoven: Ekoseza WoO 23

L. Šajt: Poštanska kola

 

8. ANASTASIJA ĐAKOVIĆ, 2005.

Škola za osnovno muzičko obrazovanje Herceg Novi

Klasa: Mira Nikolić

S. M. Majkapar: Etida Burni potok, br. 33, c-mol

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.1, C-dur

F. Kulau: Sonatina op.55, br.3, C-dur

C. F. E. Bah: Mala fantazija u d-molu

 

 

 

 

9. ANTONELA FAKIN, 2004.

Umejtnička škola Matka Brajše Rašana, Labin

Klasa: Kristina Kalokira

H. Bertini: Etida op.29, br.16, C-dur

J. S. Bah: Preludium br.2, c-mol

V. A. Mocart: Bečka sonatina, br.6, C-dur, I stav

V. Gilok: Lirski prelidi u romantičnom stilu, A-dur i „A witch’s Cat“, f-mol

 

10. ELMA FAZLIĆ, 2005.

JU OŠ „Hasan Kikić”, paralelna ŠOMO, Gračanica

Klasa: Rijad Mazalović

F. Kulau: Sonatina u C-duru

P. I. Čaikovski: Labudovo jezero

Alfred: Kalipso rumba

 

11. NEDIM FEJZIĆ, 2005.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo“, Sarajevo

Klasa: Maja Budimir

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.1, C-dur

L. V. Betoven: Sonata op.49, br.2, G-dur, I stav

F. Šopen: Polonaise, op. posth. g-mol

 

12. NADJA OSMANOVIĆ, 2005.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Radmila Petrak

J. S. Bah: Mali preludium br. 2, C -dur

V. A. Mocart: Bečka sonatina u A -duru

G. Karganov: Mazurka

F. Šopen: Valcer u a –molu

 

 

 

 

 

 

 

 

11:15 časova

 

13. BENJAMIN GOLETIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Slađana Dedić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.13, a -mol

J. Hajdn: Sonata, Hob XVI / 37, D-dur

M. Jeličanin: Tokata br.2

 

14. MIRZA MUHEDINOVIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Radmila Petrak

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, F-dur

J. Hajdn: Sonata, D-dur, I stav

D. Kabalevski: Skerzo, op. 27

15. IMAN HADŽIHASANOVIĆ, 2005.

JU OŠ „Hasan Kikić”, paralelna ŠOMO, Gračanica

Klasa: Džan Dervišević

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.13, BWV 784, a-mol

D. Čimarosa: Sonata, D-dur, I stav

H. Vilja Lobos: Pulčinela

 

16. JELENA ILIŠEVIĆ, 2005.

Glazbeni odjel, Osnovna škola „Orašje“, Orašje

Klasa: Elna Bukvić

G. A. Benda: Sonatina br.6, d-mol

J. S. Bah: Mali preludium, br.2, c-mol

F. Šopen: Valcer br.19, a-mol

 

17. MERJEMA JAŠAREVIĆ, 2004.

Paralelna Osnovna muzička škola „Dr. Safvet-beg Bašagić“, Gradačac

Klasa: Husein Gajdić

F. Šopen:  Valcer u a-molu

C. H. Doring: Etida za rotaciju u d-molu

D. Cimarosa: Sonata u a-molu

 

18. SARA KAKEŠ, 2005.

OMŠ „Markos Portugal“, Doboj

Klasa: Zorica Novaković

A. Diabeli: Sonatina C-dur, op.151, br.4, I stav (Allegro moderato)

D. Kabalevski: Rondo-tokata op.60, br.4, a-mol

L. V. Betoven: Za Elizu

 

19. JELENA IJAČIĆ, 2005.

OMŠ „Stevan Stojanović Mokranjac”, Bijeljina

Klasa: Marina Maletić

S. Heler: Etida, op. 46, br. 18

F. Kulau: Sonatina, op.88, br.1, C-dur

I. Šamo: Skerzo u G-duru

 

 

12:30 časova

 

 

20. ANJA LUKIĆ, 2004.

OMŠ „Markos Portugal“, Doboj

Klasa: Zorica Novaković

V. F. Bah: Allegro g-mol

D. Kabalevski: Varijacije na slovačku narodnu pjesmu op.51, br.3

E. Grig: Valcer op.12, br.2, a-mol

F. Šopen: Valcer B 150 (op.posth.), a-mol

 

 

21. HANA MAHMUTČEHAJIĆ, 2005.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo

Klasa: Azra Delić

D. Kabalevski: Toccata, op. 27, a-mol

J. S. Bah: Mali preludium g-mol

J. Dusek: Sonatina, G -dur, I stav

W. Gilok: Ljetna oluja

 

 

 

22. MILICA PAVLOVIĆ, 2004.

MŠ  „Mihailo Vukdragović”, Šabac

Klasa: Milica Makević

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.8, F -dur

V. A. Mocart: Sonata, KV 135 / 547a, F -dur

M. Hajd: Šumska skica

 

23. LJUBICA MALINOVA, 2005.

OOMU „Stefan Gajdov“, Veles

Klasa: Gabriela Bahmanova

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.11, g-mol

J. Hajdn: Sonata, D-dur, I stav

F. List: Etida, op.1, br. 2, a-mol

 

24. LAJLA MUHAREMOVIĆ, 2004.

Prva OŠ Živinice -Odeljenje OMŠ, Živinice

Klasa: Monika Tadić

J. S. Bah: Mali preludijum

V. A. Mocart: Bečka Sonatina, C-dur, I stav

M. Jeličanin: Dvije Tokate za klavir, br.2

 

25. MAHIR MUHAREMOVIĆ, 2005.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Selma Đonlagić Suljić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.4, d-mol

F. Kulau: Sonatina, C-dur, I stav

M. Ponse: Intermeco

 

26. EMINA DEVLIĆ, 2005.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo

Klasa: Ajla Ribić Ferhatović

J. S. Bah: Mali preludium  g-mol

V. A. Mocart: Bečka sonatina br.1, C-dur, I stav

F. Šopen: Valcer, op.posth u a-molu

 

 

 

14:45 časova

 

 

27. VEDRAN SELIMOVIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Sunčica Kuzmič

J. S. Bah: Preludium br.5, E-dur

J. Hajdn: Sonata, A-dur, I stav, Hob XVI /5

F. Šopen: Poloneza, op. posth. u g-molu

J. Turina: Fiesta

M. Jeličanin: Tokata br.2

 

28. LEJLA DIZDAREVIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Lejla Alajbegović-Šečerović

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, a -mol

M. Klementi: Sonatina op.37, br.1, Es-dur, I stav

S. Bortkievič: Iz mog detinjstva op. 14, br. 5, „Prva tuga“

S. Bortkievič: Iz mog detinjstva op. 14, br. 2, „U mračnoj sobi“

 

29. DEA STRMONJA, 2005.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Darko Dujmušić

J. S. Bah: Francuska svita br. 2, c-mol, Menuet

M. Klementi: Sonatina op.36, br.6, I stav

M. Jeličanin: Konjanik

J. Gotovac: Mema se igra

 

30. MARIJA FILIPOVIĆ, 2004.

Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić“ , Žepče

Klasa: Kristina Čustonjić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.13, a-mol

V. A. Mocart: Sonata, KV 545, C-dur, I stav

F. Mendelson: Barkarola, op.30, br.6, fis-mol

 

 

 

31. BERINA MAHMUTOVIĆ, 2005.

Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić“ , Žepče

Klasa: Tatjana Nakić

J. S. Bah: Mali preludijum br.2, c-mol, BWV 934

F. Kulau: Sonatina op.20, br.1, C-dur, I stav

R. Hartsel: Toccata Drammatica

 

32. ERNA SULTANOVIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Bugojno

Klasa: Majda Šečić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.13, a-mol

V. A. Mocart: Sonata KV 311, D-dur

F. Šopen: Fantasia -Emprompti, op.66, cis-mol

 

 

15:50 časova

 

 

33. ANDREA RADOVIĆ, 2005.

JU Muzička škola „Trebinje“, Trebinje

Klasa: Irena Mijušković

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.1, C-dur

V. A. Mocart: Sonata KV 545, C-dur, I stav

F. Burgmiler: Buđenje u šumi

J. H. Ravina: Etida op.60, br.22, F-dur

 

34. AJLA MUMINOVIĆ, 2005.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Slađana Dedić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br. 8, F-dur

J. Hajdn: Sonata, G-dur, I stav

Hinastera: Argentinski tango, br.1

A. Hačaturian: Etida u C-duru

 

 

 

 

35. EMINA DŽAMBIĆ, 2004.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Lidija Kuzmić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.14 , B-dur

J. Hajdn: Sonata, D-dur, I stav

F. Mendelson: Venecijanska gondolijera op.30, br.6, fis-mol

E. Grig: Vilenjak op.71, br.2, es-mol

 

36. AJLA SMAJLOVIĆ, 2004.

Paralelna Osnovna muzička škola „Dr. Safvet-beg Bašagić“, Gradačac

Klasa: Husein Gajdić

F. Šopen: Valcer op.69, br.1

C. H. Doring: Etida za rotaciju, d-mol

V. A. Mocart: Sonata KV 545, br.15

 

37. SABINA SMAJLOVIĆ, 2005.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Alma Hodžić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.4, d-mol

L. V. Betoven: Sonata op.79, G-dur, I stav

E. Grig: Ples vila

B. Bartok: Ples Medvjeda

 

38. OSMAN HADŽIĆ, 2004.

JU OMŠ „Mladen Pozajić“, Sarajevo

Klasa: Jasmina Đokić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.4, d-mol

V. A. Mocart: Sonatina, KV 545, C-dur, I stav

G. Karganov: Mađarski ples

 

 

 

 

 

 

 

 

16:55 časova

 

 

39. MAJA TAFRO, 2005.

JU OMŠ „Mladen Pozajić“, Sarajevo

Klasa: Amela Arifhodžić

J. S. Bah: Mali preludium br.5, d-mol

M. Klementi: Sonatina, op.36, br.3, C-dur, I stav

J. Štraus: Polka, E-dur

 

 

40. MAJA TOMIĆ, 2005.

OMŠ „Branko Smiljanić“, Gradiška

Klasa: Tanja Ristić

J. S. Bah: Mali preludijum u g-molu

M. Klementi: Sonatina, op.36, br.3, I stav

C. Černi: Etida op.849, C -dur

M. S. Holst: Pirati

 

41. TARA VUKADINOVIĆ, 2004.

MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica

Klasa: Margarita Vujović

J. Hajdn: Sonata F-dur, I stav

B. Godar: Koncertna etida

J. Glagoljev: Sećanje na Rahmaninova

 

42. EDVIN ZAMETICA, 2004.

OMŠ „Mladen Pozajić”, Sarajevo

Klasa: Darko Miketek

J. S. Bah: Dvoglasna invencija, br.1, C-dur

F. Kulau: Sonatina op.55, br.3

F. Burgmiler: Jutarnje zvono

F. Burgmiler: Agitato, op. 109, br.8

 

 

 

 

43. PETAR ŽIVIĆ, 2005.

Muzička škola Niš

Klasa: Jelena Kostadinović

K. Černi: Etida u F-duru

V. Fr. Bah: Allegro

M. Klementi: Sonatina u C-duru, I stav

 

44. EMINA ČUTURA, 2005.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo”, Sarajevo

Klasa: Ajla Ribić Ferhatović

J. S. Bah: Mali preludijum br.4, F-dur

L. V. Betoven: Sonata br.2, op.49, G-dur, I stav

J. B. Lili: Gavota

 

 

 

Subota, 13.05.2017.

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

Klavir solo – V KATEGORIJA

 

09:00 časova

 

  1. IZABELA CONEV, 1999.

MŠ “Kosta Manojlović”, Zemun

Klasa: Radojka Ivanović

J. S. Bah: Preludijum i fuga d-mol

V. A. Mocart: Sonata KV 576, D-dur

K. Sen Sans: Allegro appasionato op.7

 

  1. JOVANA ĆIRIĆ, 1999.

Srednja muzička škola Niš

Klasa: Mihajlo Dimitrijević

J. Hajdn: Sonata C-dur, br.50

S. Rahmanjinov: Etida op.33, br.8, g-mol

P. I. Čajkovski: Mazurka de salon op.9, br.3

 

10:15 časova

 

3.ANĐELA ĐURIĆ, 1998.

Muzička škola “Dr Vojislav Vučković”

Klasa: Marina Jakovljević

J. S. Bah: Preludijum i fuga d-mol, DTK I

M. Moškovski: Etida op.72, br.6

M. Clementi: Sonata op. 25, br. 2, D-dur

V. Vučković: Igra u a-molu

 

4.NIKOOLA FEHIR, 1999.

Muzička škola Niš

Klasa: Petar Mladenović

J. S. Bah: Preludijum i fuga fis-mol, DTK I

J. Hajdn: Sonata Hob. VI: 50, C-dur

A. Skrjabin: Etida op. 8, br. 2, fis-mol

 

5.NINA FUSTAR, 1999.

JU Muzička škola “Savo Balaban”

Klasa: Borijana Kurtović

J. S. Bah: Preludijum i fuga E-dur, DTK I

L. V. Betoven: Sonata op. 90, e-mol, I stav

F. List: Sonetto del Petrarka br.104

 

 

11:45 časova

 

6.KRISTINA LAZIĆ, 1999.

JU Muzička škola Tuzla

Klasa: Nedžmija Omerćehajić

J. S. Bah: Preludijum i fuga f-mol, DTK II

L. V. Betoven: Sonata op. 31, br. 1, G-dur, I stav

F. List: Ljubavni snovi, “Nokturno”

A. Hačaturijan: Tokata

 

 

 

7.MAŠA PAVLOVIĆ, 1998.

Muzička Škola “ Stanković”

Klasa: Armina Stavrić

M. Moškovski: Etida op.72, br.2, g-mol

L. V. Bethoven: Sonata op.27, br. 2, III stav

I. Albeniz: Španska svita op. 47, “Sevilja”

 

 

8.RUŽICA STAMENKOVIĆ, 1999.

Muzička škola “Jospi Slavenski”

Klasa: Goara Nona Lazić

J. S. Bah: Preludijum i fuga b-mol, DTK I

J. Hajdn: Sonata Hob. VI:20, c-mol,I stav

A. Skrjabin: Etida op. 65, br. 3

S. Rahmanjinov: Etida op. 39, br. 4

 

 

 

13:00 časova

 

9.DUNJA STOJANOVIĆ, 1999.

Muzička  Škola “Dr Vojislav Vučković”

Klasa: Nataša Bežek

J. S. Bah: Preludijum i fuga h-mol, DTK II

F. Šopen: Etida op.10, br.9, f-mol

L. V. Betoven: Sonata op.10, br.2

K. Norton: Latinate

 

10.SARA SACCARDO, 1998.

Conservatorio “Arrigo Pedrollo” ,Italija

Klasa: Cristina Stella

L. V. Betoven: Sonata op. 53, br. 21, I stav

G. Malipiero: Maschere che passano

S.Prokofjev: Tokata op.11, d-mol

 

 

 

11.ĐURĐINA ŽIVKOVIĆ, 1999.

Muzička škola “Petar Krančević”

Klasa: Dušanka Gavrilović

J. Hajdn: Sonata br.52, Es-dur,I stav

F. Šopen: Nocturno op.8, br.1, c-mol

J. S. Bah: Preludijum i fuga, br.17, As-dur

 

 

 

Klavir solo – VI KATEGORIJA, I ETAPA

 

15:00 časova

 

1.MARIJA MIJUŠKOVIĆ, 1997.

JUSMS „Josip Slavenski“ , Beograd

Klasa: Slavica Petrović

J. S. Bah: preludijum i fuga, d-mol,BWV 875, II sveska

L. V. Betoven: Sonata op.13, br.8, c-mol

F.Šopen: Etida op.10, br.12, c-mol

K.Debisi: Vrtovi pod kišom

 

 

 

Klavir solo – VII KATEGORIJA, I ETAPA

 

15:50 časova

 

 1.MILOŠ ADŽIĆ, 1994.

Fakultet umetnosti Niš

Klasa: Jovanka Aranđelović

J. S. Bach: Preludijum i  fuga, c-moll, DTK II

F. Chopin: Etida op. 25, br. 9, c-moll

F. Chopin: Scherzo op.20, br.1, h-moll

W. A. Mozart: Sonata KV 333, br. 13, B-dur

F. Chopin: Andante spianato and Grande polonaise brilliante, op. 22, Es-dur

 

 

 

2. MATEO ŽMAK, 1994.

Muzićka akademija sveučilišta  Zagreb, područni odsjek Rijeka

Klasa: Vladimir Babin

D. Shostakovich: Preludij i fuga op. 87, C-dur

R. Schumann – F. Liszt: “Widmung”

F. Chopin: Etida op. 25, br. 10. H-moll

L. van Beethoven: Sonata op. 81a, Es-dur, I stav

F. Parač: “Ples barunice”

F. Liszt: Dolina Obermana

 

 

Klavir solo – VIII KATEGORIJA, I ETAPA

 

16:30 časova

 

1. OLEKSII GERYCH, 1988.

University of Ostrava, Czech Republic

Klasa: Lukaš Michael

L. van Beethoven: Sonata op. 101, br. 28,  As-dur, I stav

L. Ornstein: Sonata br. 4, I i II stav

E. Dohnanyi: Hat Koncertetud, br. 4, b-moll

G. Gershwin: Rhapsody in Blue, piano solo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nedelja, 14.05.2017.

Sala Akademije umjetnosti

 

Klavir solo – PRETKATEGORIJA

 

09:00 časova

 

1. IVAN ČERNUHIN, 2008.

Muzička škola „Isidor Bajić“

Klasa: Olga Borzenko

F. E. Bah: Fantasia u d-molu

V. Džilok: Moonlight mood

V. Džilok: Phantom rider

 

2. AMILA HRUSTANOVIĆ, 2008.

OMŠ „Vojina Komadina“, Zvornik

Klasa: Bojana Nikić

K. Vilton: Sonatina u C-duru

V. Džilok: Napuštena balska dvorana

V. Džilok: Zmajev let

 

3. MATEA ILIŠEVIĆ, 2008.

Glazbeni odjel, Osnovna škola „Orašje“, Orašje

Klasa: Elna Bukvić

V. A. Mocart: Hljeb sa puterom, Valcer

J. S. Bah: Menuet u G-duru

 

 

4. JANA JOVANOVA, 2009.

DMUC „Sergej Mihajlov“

Klasa: Marija Maksimova

Manus: Fandango u E-duru

Rouli: Tanc patuljaka u a-molu

Faber: Oluja u a-molu

 

 

 

5. MILOŠ KAJGANIĆ, 2008.

JU OMŠ „Markos Portugal“, Doboj

Klasa: Zorica Novaković

J. Tomson: Švedska igra

J. Bastien: Matador

R. Šuman: Divlji jahač

 

6. NIKOLINA LAZIĆ, 2008.

JU OMŠ „Markos Portugal“, Doboj

Klasa: Zlatan Mirić

L. V. Betoven: Sonatina u G-duru

J. S. Bah: Menuet u a-molu

W. Dikson: Kalipso rumba

 

 

09:45 časova

 

7. JELENA MANDIĆ, 2008.

JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje Herceg Novi

Klasa: Irena Mijušković

J. S. Bah: Menuet u d-molu

A. Stojanov: Etida u D-duru

J. Haslinger: Sonatina u C-duru

V. Džilok: Capriccietto u C-duru

 

8. DARKO PAVLOVIĆ, 2009.

MŠ „Mihailo Vukdragović“, Šabac

Klasa: Milica Makević

T. Haslinger: Sonatina u C-duru

K. Gurlit: Etida u a-molu

V. Džilok: Veštičina mačka

 

 

 

 

 

 

9. MELIKA PEŠTEK,2008.

JU OMŠ „Avdo Smailović“, Goražde

Klasa: Belkisa Vehabović

J. S. Bah: Menuet u G-duru

Jan Vanhal: Sonatina op.41, br.2, F-dur, I stav

B. Saidman: Konjić

 

10. LETICIJA PRODAN, 2008.

Umjetnička škola Matka Brajše Rašana, Labin

Klasa: Kristina Kalokira

J. B. Divernoa: Etida op.176, br. 24, C-dur

K. Gurlit: Romansa u C-duru

V. Džilok: Lirski preludijumi u romantičnom stilu, „Morski pejzaž” u c-molu

 

11. SAJRA TESKEREDŽIĆ, 2008.

JU Osnovna muzička škola Novi Travnik

Klasa: Lejla Alajbegović-Šečerović

K. Gurlit: Con moto

A. Kruger: Andante

K. Pul: Čudesno zvono Petra Pana

 

12. LOLA VELJKOVIĆ, 2009.

OMŠ „Vladimir Đorđević“, Aleksinac

Klasa: Nevena Veljković

F. Burgmiler: Balada op.100, br.15

F. Kulau: Sonatina u C-duru, I stav

F. Šuman: Divlji jahač

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klavir solo – III KATEGORIJA

 

10:45 časova

 

1. AID AJKUNIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Bugojno

Klasa: Majda Šečić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.8

V. A. Mocart: Sonata br.7, KV 309

S. Rahmanjinov: Pulčinela op.3, br.4

 

2. ENA ALIČEHAJIĆ, 2002.

JU MŠ „ Savo Balaban“, Prijedor

Klasa: Anđela Lajić

J. S. Bah: Preludijum i Fuga u e-molu, DTK 1

J. Hajdn: Sonata u D-duru, I stav

M. Glinka-Balakirev: Ševa

 

3. DARIAN ČIVČIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Jasenko Džambić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.1, C-dur

J. Hajdn: Sonata u G-dur, I stav

N. Titov: Valcer u C-duru

 

4. INES MARIJA BILINOVAC, 2003.

Glazbena škola „Široki Brijeg“, Široki Brijeg

Klasa: Nina Puzić

J. S. Bah: Troglasna invencija br.6, E-dur

W. A. Mocart: Sonata KV 570, B-dur, I stav

F. Šopen : Valcer op.69, br.1, As-dur

I. Lang: Tokata br.4

 

 

 

 

 

5. EMINA CILOVIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Selma Đonlagić Suljić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.13

L. V. Betoven: Sonata op. 78, br. 24, I stav

F. Šubert: Emprompti op.142, br.2

 

 

12:00 časova

 

6. IMAN HADŽIĆ, 2003.

JU OMŠ „Mladen Pozajić“, Sarajevo

Klasa: Jasmina Đokić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.1, B-dur

M. Klementi: Sonata fis-moll, op.26, br.2, I stav

F. Burgmiler: Duhovi

 

7. HARUN ČOVČIĆ, 2003.

JU OMŠ „Mladen Pozajić“, Sarajevo

Klasa: Jasna Tokača

J. S. Bah: Troglasna invencija br.2, c-moll

M. Klementi: Sonata op.24 br. 2, B-dur, I stav

F. Mendelson: Andante cantabile e presto agitato, WoO.19

 

8. LANA ĆAPIN, 2003.

JU Muzička škola „Trebinje“, Trebinje

Klasa: Irena Mijušković

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.14, B-dur

M. Klementi: Sonata op.7, br.3, g-mol, I stav

Ž. Iber: Malo belo magarence

 

 

 

 

 

 

 

9. EMINA DRLJEVIĆ, 2003.

Muzička škola I i II stupnja Mostar

Klasa: Mirna Šiširak

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.15, h-moll, BWV 786

V. A. Mocart: Sonata KV 332, F-dur, I stav

F. Šopen: Valcer op.64, br.1, Des-dur

B. Britn: Valcer op.3, br.3, h-moll

 

10. FILIP DUKIĆ, 2003.

JU MŠ „Savo Balaban“, Prijedor

Klasa: Borijana Kurtović

J. S. Bah: Troglasna invencija u G-duru

V. A. Mocart: Sonata KV 283, I stav

I. Berkovič: Varijacije na temu Paganinija u a-molu

 

 

14:00 časova

 

11. NIKOLA ĐOROJEVIĆ, 2003.

JU MŠ „Savo Balaban“, Prijedor

Klasa: Borijana Kurtović

J. S. Bah: Troglasna invencija br.2, c-moll

L. V. Betoven: Sonata op.2, br.1, I stav

F. List: Uteha br.3, Des-dur

I. Berkovič: Tokata u a-molu

 

12. ELMIRA HRNJIČIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Selma Đonlagić Suljić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.8

L. V. Betoven: Sonata op. 79, G-dur, I stav

F. Šubert: Valceri op.9, I-V

 

 

 

 

 

13. DINO HUSIĆ, 2003.

JU Prva osnovna škola Srebrenik – OMŠ

Klasa: Emir Džombić

J. Hajdn: Sonata br.4, G-dur XVI / G1, I stav

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.8, F-dur

L. K. Daken: Kukavica

 

14. ANTONIO ANTOLOVIĆ, 2003.

Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić“, Žepče

Klasa: Ivana Sladoja

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.14, B-dur

J. Hajdn: Sonata hob XVI, br.37, D-dur, I stav

K. Debisi: Djevojka s lanenom kosom

 

15. SANDRA JOZINOVIĆ, 2003.

Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić“, Žepče

Klasa: Andrijana Šumić

J. S. Bah: Troglasna invencija br.15, h-moll

L. V. Betoven: Sonata op.49, br.1, g-moll

K. Debisi: Djevojka s lanenom kosom

 

 

15:15 časova

 

16. KANITA KADUŠIĆ, 2003.

JU OMBŠ „ Novo Sarajevo“, Sarajevo

Klasa: Azra Delić

J. S. Bah: Troglasna invencija br.2, c-moll

V. A. Mozart: KV 332 Sonata F-dur, I stav

F. Šopen: Nocturno, op.9, br.1, b-mol

 

17. ALAN KEČEVIĆ, 2002.

JU OMBŠ „Novo Sarajevo“, Sarajevo

Klasa: Zlata Prcić, Nataša Ristić

J. Hajdn: Sonata br.47, hob XVI / 32, h-moll

J. S. Bah: WTC 1, Preludijum i Fuga XVI, BWV 861, g-moll

S. Rahmanjinov: Prelid op.3, no.2, cis-moll

18. MIA MARKELIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Jasenko Džambić

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.15, h-moll

J. Hajdn: Sonata u G-duru, I stav

I. Laskovski: Valcer u a-molu

 

19. ESMA MAŠIĆ, 2003.

OMBŠ „Novo Sarajevo“, Sarajevo

Klasa: Kenan Mačković

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.9

L. V. Betoven: Sonata op.79, br.25, G-dur, I stav

F. Šubert: Muzički trenutak op.94, br.3, f-mol

M. Tajčević: Balkanska igra br.2

 

20. MARKO MILJEVIĆ, 2002.

JU Škola za osnovno muzičko obrazovanje Herceg Novi

Klasa: Irena Mijušković

J. Fild: Nokturno br.13, d-mol

M. Klementi: Sonata op.7, br.13, g-mol, I stav

F. List: Etida op.1 br.4, d-mol

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.14, B-dur

 

 

16:45 časova

 

21. MAHIR MUSTAFIĆ, 2002.

JU Prva osnovna škola Srebrenik – OMŠ

Klasa: Emir Džombić

J. Hajdn: Sonata hob XVI / 37, D-dur, I stav

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.13

V. A. Mocart: Turski marš

 

 

 

 

 

22. STELA NJEŽIĆ, 2002.

JU MŠ „Vlado Milošević“, Banja Luka

Klasa: Dijana Zrnić

L. V. Betoven: Sonata op.14, br.2, I stav

E. Nojper: Etida op.17, br.1

F. Šopen: Valcer op.64, br.2

 

23. IVANA OHMUT, 2002.

MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica

Klasa: Margarita Vujović

J. S. Bah: Koralni preludijum u f-molu

V. A. Mozart: Sonata u Es-duru, I stav

B. Glavina: Nokturno

 

24. IVANA POROBIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Samra Ibrahimović

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.13

L. V. Betoven: Sonata op.49, br.2, G-dur

F. Mendelson: Pjesma bez riječiop.30, br.1

 

25. JOVANA STEFANOVIĆ, 2002.

JU OŠ „Nikola Tesla“, Derventa

Klasa: Nada Vukičević Tolić

Lešhorn: Etida op.52, br.16

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.11

J. Hajdn: Sonata br.14

F. Šopen: Valcer op.69, br.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18:00 časova

 

26. DAVID ŠAPINA, 2003.

OGŠ „Jakova Gotovca“, Novi Travnik

Klasa: Darko Dujmušić

J. Hajdn: Sonata hob XVI/4 , D-dur

M. Musorgski: Suza

P. I. Čajkovski: Ševina pjesma

F. Burgmiler: Etida Oluja

 

 

27. TARA ŠILJAK, 2003.

JU Osnovna muzička škola Bugojno

Klasa: Ifeta Šečić

J. S. Bah: Troglasna invencija br.15

J. Hajdn: Sonata br.53, hob XVI / 34, e-moll

F. Šopen: Emprompti op.29

 

28. MELINA ŠIŠIĆ, 2003.

JU Osnovna muzička škola Tuzla

Klasa: Slađana Dedić

J. S. Bah: Francuska svita br.6, E-dur (Alemanda, Sarabanda i Žiga)

V. A. Mocart: Sonata br.7, KV 309, C-dur

F. List: Ljubavni snovi  br.3, As-dur

F. List: Etida br.4, d-mol

 

29. LAILA ZILDŽIĆ, 2003.

JU OŠ „Hasan Kikić“, paralelna Osnovna muzička škola

Klasa: Dženana Subašić

V. A. Mozart: Sonata KV 283, G-dur, I stav

J. S. Bah: Dvoglasna invencija br.8, F-dur

W. A. Mocart: Turski marš

 

 

 

 

 

Nedelja, 14.05.2017.

Biblioteka „Mira Pavlović“ Slobomir P Univerziteta

 

Klavir solo – VI, VII i VIII kategorija – II etapa

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ideja  o  utemeljenju  i  organizovanju  Slobomir  međunarodnog  muzičkog  takmičenja je  potekla  prije  devet  godina  od  profesora  i  studenata  Akademije  umjetnosti  Slobomir P  Univerziteta  koji  su  željeli  da  na  taj  način  Slobomir  i  Bijeljinu  učine  centrima kulturnih  dešavanja  u  regionu.  Od  samog  početka  ideja  je  naišla  na  podršku,  ne  samo muzičkih  stručnjaka,  već  i  šire  kulturne  javnosti. Iz godine u godinu sve više takmičara se prijavljuje za učešće na takmičenju.

 

Slobomir  P  Univerzitet  je  ove  godine  organizator  petog  po  redu Međunarodnog pijainističkog takmičenja, na kome učestvuje oko 220 takmičara,  iz  57  Muzičkih  škola  i  nekoliko Akademija  umjetnosti,  iz  Srbije,  Bosne  i  Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije, Italije i  Češke.

Prema  planu  organizatora  učesnici  će  moći  da  se  takmiče  u  disciplinama  klavir solo  i  klavirski  duo,  a  ocjenjivaće  ih  žiri  sastavljen  od  najuglednijih  pedagoga.

Kategorija: ,